Relacja z dwudniowego spływu kajakowego rzeką Marózką w dniach 17-18.06.2017r.

Kolejny spływ mają za sobą miłośnicy ZT NSZZFiPW przy AŚ W Olsztynie. Jak co roku była to dwudniowa impreza grupy kajakowej na rzece Marózka i jez. Maróz, jez. Swaderki Małe oraz jez. Święte, połączona ogniskiem. Rzeka Marózka ma swoje źródła w środkowej części Garbu Lubawskiego i jest lewym dopływem Łyny. Ma długość 43 km i jest jedną z najpiękniejszych rzek regionu o bardzo płytkiej  i przejrzystej wodzie.

Stawiała uczestnikom wiele wyzwań w postaci poprzewracanych przez wiatr drzew. Czasami takie przeszkody trzeba było tylko ominąć, a czasem „zaatakować” kajakiem i prześliznąć się po leżącym w wodzie drzewie lub spróbować przecisnąć się z kajakiem pod przerzuconym przez rzekę pniem. Nikt nie może powiedzieć, że było nudno. Letnia słoneczna aura uatrakcyjniła piękne widoki meandrującej rzeki, omszonych pni i dzikości rejonów przez które przepływano. Była to niezapomniana lekcja przyrody, zaradności, mądrej odwagi, współodpowiedzialności za innych i radości życia.                                   

Podziękowania należą się Heńkowi, który uwieczniał niezapomniane chwile podczas spływu oraz Emilii, która „osłodziła” pysznymi muffinkami pobyt wszystkim uczestnikom.    


fot. Henryk Tomczyk                             
opis: Andrzej Zieja