Festyn z okazji Dnia Dziecka- relacja

W dniu 03.06.2017r. na Plaży Miejskiej w Olsztynie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Jego organizatorem było stowarzyszenie „Bajka”, które wspierały w przedsięwzięciu przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, tj.: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarząd Terenowy w Olsztynie, Areszt Śledczy, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Miejska Policji, Straż Pożarna, Straż Miejska, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Agencja Rynku Rolnego i inni .

Impreza odbyła się w ramach XI edycji Światowych Dni Bajki. Festyn rozpoczął się o godz. 10:00 rajdem rowerowym spod Starego Ratusza, a finał nastąpił na Plaży Miejskiej o godz. 11:00. Jak co roku dopisała piękna pogoda. Imprezie towarzyszyła dobra zabawa i ogrom propozycji na spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin. Każde dziecko mogło uczestniczyć w konkursach, odbywających się na każdym stanowisku. Po zakończeniu dzieci  otrzymywały nagrodę -niespodziankę.

Podczas festynu wystąpiły dzieci ze szkółki baletowej FitDance oraz odbył się występ Chirl liders. Można było uczestniczyć w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy, meczu piłki nożnej, grach, zabawach, konkursach oraz wielu innych atrakcjach. Po raz kolejny wystąpiła ekipa ze Straszydła. Ogromnym zainteresowaniem wśród małych  dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia oraz bajeczna strefa mydlanej banki. Uczestnicy mogli skorzystać z punktu gastronomicznego: kiełbasek z pieca z cebulką, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasto drożdżowe z dżemem, kawa, herbata, napoje i słodycze.