Dzień dawcy szpiku w Areszcie Śledczym w Olsztynie

W dniu 12 listopada za zgodą Dyrektora AŚ w Olsztynie ZT NSZZFiPW w świetlicy zorganizował punkt rejestracji potencjalnych dawców. Akcja w ramach pomocy ,,Grzegorz i Krzysztof i inni potrzebują Twojej pomocy ‘’ Dzień Dawcy Szpiku. Każdy chętny funkcjonariusz lub pracownik i jego rodzina mogli się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Zarejestrowało się 38 osób. 

W dniu 12.11.2014r. w Olsztynie rozegrano turniej piłki nożnej Służb Mundurowych. Akcja przeprowadzona była w ramach pomocy ,,Grzegorz i Krzysztof i inni potrzebują Twojej pomocy” Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Udział w tej szlachetnej idei wzięło 7 funkcjonariuszy AŚ w Olsztynie. Pomysłodawcą turnieju był Grzegorz Szczęsnowicz<br>ze Straży Miejskiej, którego kolega, również strażnik Straży Miejskiej, Grzegorz Stankiewicz choruje na ostrą białaczkę szpikową. Dzięki uprzejmości płk. Pawła Czubkowskiego dowódcy 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego miejscem turnieju była hala sportowa przy ul. Saperskiej 1. Zorganizowano tam także punkt rejestracji dawców szpiku, gdzie zawodnicy oraz pozostali uczestnicy mogli zarejestrować się. Po losowaniu podzielono zespoły na dwie grupy eliminacyjne. Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym” na dwóch boiskach.

 • Grupa A /boisko 1/ 1. KWP, 2. ABW, 3. Areszt Śledczy w Olsztynie, 4. Zakład Karny w Iławie, 5. 22 WOG.
 • Grup B /boisko 2/ 1. Batalion Składowania, 2. KMP, 3. Straż Miejska, 4.Inspekcja Transportu Drogowego.

Turniej przywitał i rozpoczął Dowódca 22 WOG. Miejsce gwarantujące do półfinału zapewniły sobie: grupa A 1. ZK Iława, A 2. AŚ Olsztyn i grupa B 1. Batalion Składowania, B 2. KMP. Dalej rozegrano mecze o miejsca 7 i 5. Mecze półfinałowe rozegrano jednocześnie na dwóch boiskach. Na boisku 1 ZK Iławy wygrał z KMP i zapewnili sobie udział w finale. Na boisku 2 nasza drużyna AŚ Olsztyn uległa drużynie Batalion Składowania i to oni mogli cieszyć się z awansu do finału. Mecz o III miejsce pomiędzy AŚ Olsztyn i KMP był bardzo zacięty i zakończył się remisem 3:3. 5 minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te sytuację lepiej wykorzystali zawodnicy z KMP wygrywając 2:1. W finale drużyna Batalion Składowania wygrał z drużyną ZK Iława 2:1

Ostateczna klasyfikacja Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej.

 1. Batalion Składowania.
 2. Zakład Karny w Iławie.
 3. Komenda Miejska Policji.
 4. Areszt Śledczy w Olsztynie.
 5. Komenda Wojewódzka Policji.
 6. Straż Miejska w Olsztynie.
 7. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Olsztynie.
 8. 22 Wojskowy Oddział Gospodarczy.
 9. Inspekcja Ruchu Drogowego w Olsztynie.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło wręczenie pucharów i dyplomów. Na potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się 37 osób. Tekst i zdjęcia Andrzej Zieja.

{gallery}phocagallery/NSZZFiPW/Olsztyn/2014-11-12_Dzien_dawcy_szpiku_2014{/gallery}